System SHX to najbardziej rozbudowana wersja Interaktywnego Systemu Doświadczania Świata.
  • Umożliwia kreowanie multimedialnej przestrzeni Sali Doświadczania Świata.
  • Pozwala na wzbogacenie doświadczeń, tworzenie aktywności i scenariuszy indywidualnie dostosowanych do preferencji i możliwości użytkownika. Można poczuć, dotknąć, eksperymentować, doświadczyć, zrozumieć, bawić się podejmować interakcje, uczyć się i komunikować.
  • Umożliwia tworzenie scenariuszy i kreowanie wyjątkowego otoczenia w pomieszczeniu pozwala poczuć się jak w lesie, na statku, na morzu, odwiedzić odległe zakątki świata, skoczyć ze spadochronem, zrelaksować się przy kominku, dzięki wiatrakowi poczuć wiejący wiatr, dzięki wibracjom poczuć wybuchy, dzięki bańkom mydlanym poczuć deszcz i wiele więcej. Wszystko to możliwe jest dzięki oprogramowaniu SHX za pomocą, którego można zmieniać efekty w pomieszczeniu i zarządzać takimi elementami jak: wyświetlanie obrazów i filmów, oświetlenie, włączać/wyłączać gwiazdy, słońce, punkty świetlne, itp., dźwięk wibracje, aktywować urządzenia takie jak np. wiatrak i wiele więcej. Oprogramowanie zawiera zestaw gotowych scenariuszy, a jednocześnie pozwala na tworzenie nieograniczonej ilości własnych scenariuszy z wykorzystaniem własnych zdjęć, filmów dostosowanych indywidualnie do potrzeb.
  • Pozwala na uruchamianie efektów pojedynczo lub w sposób skoordynowany (kilka efektów jednocześnie), w zależności od tego jaki cel chcemy realizować.
  • Wspomaga naukę symboli, kształtów, kolorów, dźwięków otoczenia, wspomagać rozwój mowy i języka oraz wiele więcej.
  • Sprawdza się w edukacji, terapii, podczas relaksacji.
  • Może być obsługiwany przez osoby o różnym stopniu niepełnosprawności za pomocą skanowania, ekranu dotykowego, poprzez sterowanie wzrokiem i wiele jednostek sterujących.
System sterowania Salą Doświadczania Świata SHX składa się z trzech elementów:
  • Jednostka centralna z oprogramowaniem SHX, która jest rdzeniem systemu;
  • Jednostki sterujące takie jak przełączniki, maty, kostka, tablet – mogą być indywidualnie dobrane do potrzeb i możliwości każdego użytkownika, działają jak pilot – dzięki nim można aktywować poszczególne elementy systemu;
  • Jednostki wykonujące, które generują bodźce.

Do prawidłowego działania całego systemu konieczne jest dobranie elementów ze wszystkich tych grup urządzeń.

Pełen katalog produktów z tej kategorii można znaleźć tutaj: Katalog Sale Doświadczenia Świata

Więcej informacji o Interaktywnym Systemie Doświadczania Świata: tutaj

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani przygotowaniem projektu prosimy o kontakt: tutaj.