Harpo istnieje od roku 1985. Prawie od początku działalności dostarczaliśmy sprzęt elektroniczny i komputerowy oraz oprogramowanie osobom niewidomym. Od roku 2001 również dostarczamy sprzęt wspomagający komunikację. Dzięki nam tysiące niepełnosprawnych odzyskało możliwość nauki, pracy i odnoszenia sukcesów.

Oprócz działalności dystrybucyjnej firma prowadzi prace badawcze, dzięki którym powstało szereg nowych produktów (syntezator mowy Kubuś – 1993, Auto-Lektor – 1998, BraillePen – 2003, Afasystem – 2005, BraillePen 12 – 2006, Speech2Go – 2015). Dział badawczy stanowi największy dział naszej firmy.

Harpo to firma z misją tworzenia ambitnych i nowoczesnych rozwiązań dla osób niepełnosprawnych w oparciu o technologie elektroniczne i informatyczne. Za pomocą tych rozwiązań usuwamy niepełnosprawność.

To zobowiązanie realizujemy poprzez:

prace badawcze nad nowymi rozwiązaniami,

ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań na całym świecie i dostarczanie ich naszym klientom,

zwiększanie skali działania tak, by dostarczane rozwiązania mogły być tańsze (tj. bardziej dostępne).

Pomagamy widzieć świat.Szereg oferowanych przez firmę produktów jest produkowanych przez Harpo i eksportowanych do krajów całego świata. Strony globalne produktów Harpo znajdują się tu:

Nasza historia

30latMamy za sobą 30 lat!

W tym czasie technologia komputerowa wspomagająca osoby z niepełnosprawnością, wzbogaciła się o rozwiązania, przekraczające ówczesne wyobrażenia. Postęp w dziedzinie elektroniki wprowadził na rynek szereg rozwiązań, poprawiających jakość życia osób z niepełnosprawnością.
Dzięki naszej otwartości, a Państwa życzliwości, gościmy zarówno w najmniejszych zakątkach kraju, jak i na największych wystawach światowych. Konfrontacja tych dwóch rzeczywistości przynosi nowe pomysły i uczy zrozumienia dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, a zaangażowanie firmy Harpo w dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, pozwoliło wprowadzić na nasz rynek najlepsze produkty z całego świata.

Firma Harpo przez 30 lat swojej działalności wspomagała także rozwój technologii informatycznych, prowadząc badania i wprowadzając na rynek nowe, ulepszone rozwiązania. Harpo to jednak nie tylko „przedsiębiorstwo” ale także (a może przede wszystkim) ludzie, którzy je tworzą. Ludzie z pasją, wiedzą i poczuciem misji.
Przez 30 lat naszej działalności nauczyliśmy się aktywnie wychodzić do Klienta i staraliśmy sprostać jego wymaganiom.

Państwa życzliwość motywuje nas do dalszych działań w kierunku, który obraliśmy 30 lat temu.

Dziękujemy!