» » » Harpo w Horyzoncie 2020

Harpo w Horyzoncie 2020

w kategorii: Harpo | 0

EMYNOS – Usługi komunikacyjne nowej generacji w sytuacjach zagrożenia (2015-2018).

1 września 2015 r. Harpo rozpoczęło realizację międzynarodowego projektu badawczego o akronimie EMYNOS, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli UE poprzez zapewnienie dostępu do nowoczesnych usług komunikacyjnych w sytuacjach zagrożenia, takich jak konieczność wezwania pomocy służb ratunkowych, wystąpienie katastrofy naturalnej lub zamachu terrorystycznego.
W ramach projektu zostaną opracowane rozwiązania oparte o technologie informacyjno-komunikacyjne, które umożliwią dostęp do usług komunikacyjnych w sytuacjach zagrożenia między innymi osobom z różnego typu niepełnosprawnościami z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, komputera i urządzeń domowych.
Projekt, którego liderem jest instytut Fraunhofer FOKUS, jest realizowany przez konsorcjum składające się z jednostek naukowych, przedsiębiorstw i instytucji działających w obszarze powiadamiania ratunkowego, pochodzących z 8 krajów Europy.

Łącze do witryny projektu:  www.emynos.eu

Unia Europejska
Unia Europejska

 

 

Projekt finansowany z programu Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji „Horyzont 2014-2020”, w ramach umowy o dofinansowanie nr 653762.