» » » Realizujemy kolejny Projekt

Realizujemy kolejny Projekt

w kategorii: Harpo | 0

 

Opracowanie nowego w skali świata notatnika brajlowskiego BraillePen 20 dla osób niewidomych i słabowidzących.

Harpo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Poznaniu realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś priorytetowa 2: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działanie 2.3: Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw, Poddziałanie 2.3.5: Design dla przedsiębiorców „Dostępność Plus”.

Tytuł projektu: „Opracowanie nowego w skali świata notatnika brajlowskiego BraillePen 20 dla osób niewidomych i słabowidzących”

Głównym celem realizacji projektu jest opracowanie i wdrożenie do praktyki przemysłowej urządzenia brajlowskiego BraillePen 20 (BP 20), który będzie posiadał zaawansowane funkcjonalności terminalu brajlowskiego łączącego się z telefonem, tabletem czy komputerem, możliwość odbierania wiadomości email, a także umożliwiał dostęp do bazy kontaktów, kalendarza, notatek, zarządzanie zadaniami i biblioteką książek, czyli pełny dostęp online do danych wymaganych przez aktywnych użytkowników w nowoczesnej formie kompaktowego, ergonomicznego urządzenia dla osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki usługom doradczym w zakresie projektowania i wdrożenia BP 20 oraz wytworzenia form wtryskowych do produkcji obudów produktu, firma Harpo będzie mogła rozpocząć produkcję nowatorskiego urządzenia brajlowskiego oraz jego sprzedaż w kraju i na świecie. Dzięki temu umocni swoją pozycję na rynku technologii wspomagających i informacyjno-komunikacyjnych jako innowacyjnego przedsiębiorstwa znanego na świecie.

Planowanym efektem realizacji tego projektu będzie nowy w skali świata notatnik brajlowski BraillePen 20 (BP 20) dla osób niewidomych i słabowidzących, który charakteryzuje się nowoczesnym kształtem i zaawansowaną funkcjonalnością, przeznaczoną szczególnie (choć nie tylko) dla osób kształcących się i pracujących, którzy operują dużą ilością danych, zależy im na szybkim połączeniu i możliwości przesyłania informacji zlokalizowanych w chmurze.
Aby stworzyć tak zaawansowane urządzenie firma skorzysta z usług doradczych w celu zaprojektowania i opracowania planu wdrożenia znacząco ulepszonego produktu w skali światowej. Produkt zostanie zaprojektowany przez doświadczonego projektanta wzorniczego. Zbudowany zostanie model biznesowy wraz ze strategią komunikacji dla nowego produktu oraz zaplanowane zostanie jego wdrożenie na rynek. W całym procesie projektowo-wdrożeniowych z wykorzystaniem usług doradczych kluczowa będzie koncentracja na potrzebach użytkowników/klientów nowego BP 20.

Wartość projektu: 987 155,00 zł

Wartość dofinansowania: 558 725,00 zł