» » » Konferencja i Wystawa – „(Nie)zależność”

Konferencja i Wystawa – „(Nie)zależność”

w kategorii: Harpo | 0

W dniach 9 – 10 listopada 2018 roku w Poznaniu, odbędzie się VIII specjalistyczna konferencja dotycząca niepełnosprawności intelektualnej pn. „(Nie)zależność” organizowana w ramach cyklu „Spotkania Na Tak”.

Pierwszy dzień – wykładowy – poświęcony będzie wystąpieniom zarówno polskich, jak i szkockich oraz irlandzkich prelegentów (wszystkie wystąpienia podczas dwudniowej konferencji będą tłumaczone na język polski).
Pierwszego dnia konferencji zapraszamy też wszystkich uczestników na wieczorne wydarzenie, które stworzy przestrzeń na swobodne dyskusje i odpoczynek przy ciekawym wydarzeniu kulturalnym.

Dzień drugi, tradycyjnie, obejmował będzie spotkania w małych grupach warsztatowych z praktykami.

Program konferencji został tak skonstruowany, by szerokie grupy osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin, a także pracujący z nimi specjaliści oraz wolontariusze mogli wspólnie przyglądać się dymensji niezależność-zależność.

Podczas konferencji razem z prelegentami zastanowimy się, jak rozpoznawać obszary, w których znane nam osoby mogą wzmacniać swoją niezależność, nawet jeśli w jakimś stopniu pozostaną zależne na zawsze. Prelekcje poświęcone będą zarówno osobom z głęboką, złożoną niepełnosprawnością, jak i osobom z lżejszymi problemami intelektualnymi i rozwojowymi.
W trakcie trwania konferencji zostaną poruszone między innymi kwestie związane z procesem aktywizacji zawodowej, narzędziami wspomagającymi niezależność, a także budowaniem intymnych relacji przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Harpo serdecznie zaprasza na wystawę, gdzie będzie można obejrzeć i zapoznać się z ofertą nie tylko naszej Firmy. Z uwagi na coraz częstsze występowanie niepełnosprawności sprzężonych, oprócz sprzętu wspomagającego komunikację będzie można dowiedzieć się czegoś więcej w zakresie wspierania osób również z dysfunkcją wzroku czy  związanych z tym trudnościami w czytaniu.

Dodatkowe informacje oraz zapisy na stronie http://spotkania.natak.pl

Szczegółowy harmonogram: