» » » Nagroda dla BraillePen 12

Nagroda dla BraillePen 12

w kategorii: Harpo | 0

Z przyjemnością informujemy, że polski produkt BraillePen 12 znalazł się w gronie pięciu najbardziej innowacyjnych produktów brajlowskich na świecie w roku 2011!

W dniach 28-30 września 2011 roku w Lipsku odbył się Światowy Kongres Brajlowski Braille21. Patronem projektu była Kanclerz Niemiec Angela Merkel, natomiast gospodarzem – Niemiecka Główna Biblioteka Niewidomych w Lipsku.

Światowy Kongres Brajlowski Braille21 już w nazwie sugeruje, że był międzynarodowym kongresem skupionym wokół brajla. Jego motywem przewodnim jest hasło: „Innowacje brajlowskie w XXI wieku.”
Wydarzenie miało na celu stworzenie nowych idei i kierunków w pracy nad brajlem w przyszłości.

Kongres miał 6 tematów przewodnich:
1. Edukacja i nauka czytania i pisania
2. Nauka zawodu, zatrudnienie i trwająca całe życie nauka
3. Badania i rozwój
4. Improwizacja dostępu do informacji
5. Brajl jako część powszechnego projektowania
6. Rola brajla w umożliwieniu niezależności życia

Światowa Unia Niewidomych , jako globalna organizacja wspierająca niewidomych i słabowidzących, postanowiła nagrodzić najbardziej innowacyjne produkty nagrodą Braille21.

Finał konkursu został zorganizowany podczas Światowego Kongresu Brajlowskiego w Lipsku. Wśród 5 finalistów, którzy mogli prezentowali swoje produkty i usługi , znalazło się Harpo z naszym flagowym produktem BraillePen12.

Nasz produkt BraillePen 12 został uznany jednym z pięciu najbardziej innowacyjnych produktów, pomocnych osobom niewidomym. Docenione zostały nasze wieloletnie starania, aby oferowany przez nas produkt był przyjazny, niezawodny i odpowiadał potrzebom osób niewidomych.

Dyplom wręczony przez Przewodniczącą Maryanne Diamond, jest podkreśleniem uznania zasług, jakie wnosimy w świat niewidomych i słabowidzących, Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że mogliśmy się zaprezentować z naszym produktem na Światowym Kongresie Brajlowskim.

Braille21 Dyplom