» » » Horyzont 2020 – SUITCEYES

Horyzont 2020 – SUITCEYES

w kategorii: Harpo | 0

Na początku 2018 roku, rozpoczynamy realizację międzynarodowego projektu badawczego SUITCEYES.
Celem projektu jest stworzenie interfejsu opartego o inteligentną odzież, który zapewni nowe możliwości komunikacji dla osób głuchoniewidomych. Rozwiązanie korzystać będzie z czujników i innych nowoczesnych technologii, dzięki czemu będzie możliwe przekazywanie użytkownikowi informacji o tym, co dzieje się wokół niego, poprzez impulsy dotykowe.
Koordynatorem projektu realizowanego przez konsorcjum jednostek naukowych i przedsiębiorstw z Grecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji i Polski jest szwedzki Uniwersytet Borås. Głównym zadaniem Harpo w projekcie jest koordynacja działań związanych z upowszechnieniem wyników projektu oraz ich wykorzystaniem, w tym biznesowym. Przewiduje się, że wyniki projektu mogą być interesujące nie tylko dla społeczności osób głuchoniewidomych, ale także w innych obszarach, np. przy monitorowaniu ruchów sportowca przez trenera, czy też dla strażaków lub nurków w sytuacji braku widoczności.

FLAGA_UE

Projekt finansowany jest z programu Unii Europejskiej na rzecz badań i innowacji „Horyzont 2014-2020”, w ramach umowy o dofinansowanie nr 780814.