» » » Harpo na Konferencji ATIA w Orlando

Harpo na Konferencji ATIA w Orlando

w kategorii: Harpo | 0

Na przełomie stycznia i lutego 2019 Zarząd Harpo uczestniczył w Assistive Technology Industry Association ATIA 2019 Orlando Conference and Exhibition.

Praktycy i rodzice, nauczyciele i naukowcy, producenci i dystrybutorzy – osoby i organizacje, które razem zrzeszają ponad milion osób niepełnosprawnych – przybywają na konferencję ATIA, aby:

  • spotkać się z współpracownikami, klientami i społecznością zrzeszającą osoby niepełnosprawne,
  • dowiedzieć się o najnowszych trendach, narzędziach i najlepszych praktykach w technologiach asystujących,
  • dzielić się swoimi spostrzeżeniami, aby zwiększać możliwości dla osób niepełnosprawnych.

Konferencja ATIA skupia wszystkie rodzaje niepełnosprawności i różnorodne elementy technologii wspomagających dla wszystkich grup wiekowych, od wczesnego dzieciństwa po seniorów. Sesje i wydarzenia obejmują tematyką rynek edukacyjny, usługi na poziomie uniwersyteckim w zakresie niepełnosprawności, technologie na rzecz niezależnego życia i zakwaterowania, potrzeby starzejącego się społeczeństwa oraz badania dotyczące rozwoju technologii i jej wyników.

ATIA 2019 liczyła około 350 sesji edukacyjnych i ponad 100 wystawców AT. Ponadto, w wydarzeniu uczestniczyło ponad 2500 nauczycieli edukacji specjalnej, terapeutów, dostawców usług, nauczycieli szkolnictwa wyższego, zespołów i specjalistów z branży z całego świata.

Takie zróżnicowane środowisko jest idealne do rozpowszechniania idei realizowanych przez nas projektów INSENSION i SUITCEYES. Rozmawialiśmy z wieloma uczestnikami i wystawcami, spotkaliśmy się z kontrahentami i promowaliśmy nasze projekty. Dzięki szerokiemu spektrum odbiorców mogliśmy konsultować się z ekspertami z branży i dzielić się przemyśleniami na temat rozwiązań AT. Konferencja ATIA okazała się kolejną okazją do wymiany materiałów promocyjnych o naszych projektach z uczestnikami.

Jak mówią organizatorzy konferencji, ATIA jest miejscem, w którym wspólnota technologii asystujących spotyka się, aby tworzyć sieci kontaktów, uczyć się i dzielić…