» » » Harpo na konferencji ATAAC w Zagrzebiu

Harpo na konferencji ATAAC w Zagrzebiu

w kategorii: Harpo | 0

W dniach 17-19 października 2018 firma Harpo uczestniczyła w Assistive Technology and Communication. Conference on the Advanced Technology for People with disabilities w Zagrzebiu, Chorwacja. Konferencja ATAAC ściąga do Zagrzebia widących światowych ekspertów i użytkowników technologii wspomagających (AT) oraz z zakresu komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC), aby zaprezentować swoje osiągnięcia i podzielić się doświadczeniami. Podczas konferencji rezultaty swojej pracy zaprezentowało ponad 40 przemawiających z ponad 10 krajów.

W drugim dniu konferencji mieliśmy możliwość zaprezentowania naszego nowego produktu Mountbatten Brailler Tutor. Słuchacze dowiedzieli się również, dlaczego tak ważne jest, aby niewidome dzieci miały podobne doświadczenia z technologią, co ich rówieśnicy widzący, jak komunikować się za pomocą brajla, nawet jeśli nie znasz brajla, czego uczniowie mogą nauczyć się z Mountbatten Brailler Tutor i kiedy powinni zacząć go używać.

 

Podczas konferencji ATAAC odbyły się również prezentacje plakatów organizacji wykorzystujących technologie wspomagające w swojej pracy i/lub pracujących w dziedzinie komunikacji rozszerzonej i alternatywnej. Konferencja była doskonałą okazją do zaprezentowania podczas sesji posterowej dwóch projektów realizowanych w ramach Horyzontu 2020 o akronimach SUITCEYES oraz INSENSION, w których jesteśmy partnerem.
Projekt SUITCEYES ma na celu stworzenie interfejsu opartego o inteligentną odzież, który zapewni nowe możliwości komunikacji dla osób głuchoniewidomych. Rozwiązanie korzystać będzie z czujników i innych nowoczesnych technologii, dzięki czemu możliwe będzie przekazywanie użytkownikowi informacji o tym, co dzieje się wokół niego poprzez impulsy dotykowe.
Z kolei w ramach projektu INSENSION opracowana zostanie platforma informatyczna wspomagająca komunikację osób z poważnymi i sprzężonymi trudnościami w uczeniu się (osób z PMLD). Tworzony system pozwoli rozpoznać niesymboliczne zachowania użytkowników w danym kontekście oraz komunikować intencje danej osoby, co może być użyteczne przy korzystaniu przez nie z różnych aplikacji i usług cyfrowych.

Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Rozdaliśmy także wiele materiałów promocyjnych, informujących o realizowanych projektach.


Mamy nadzieję, że 3-dniowa prezentacja naszych osiągnięć zaowocuje wieloma kontaktami i dalszą współpracą między różnymi organizacjami związanymi z rozwijaniem metod AAC.