» » » AURA-Care

AURA-Care

w kategorii: Harpo | 0

Komunikacja, szkolenia i strumieniowe przesyłanie danych w opiece zdrowotnej z wykorzystaniem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AURA-Care)

Harpo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Poznaniu wraz z międzynarodowym konsorcjum partnerów (AgeCare (Cyprus) LTD – Materia Group – Cypr (koordynator), Frederick Research Center – Cypr, ArtOfInfo Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. – Węgry oraz Eskilara S. Coop. Txikia – Hiszpania) realizuje projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (https://www.gov.pl/web/ncbr) w ramach Programu EUREKA Eurostars 3, Call 1 2021 (https://www.eurekanetwork.org/).

Tytuł projektu: „AUgmented and virtual ReAlity enabled communication, training and data streaming in healthcare (AURA-Care)” / „Komunikacja, szkolenia i strumieniowe przesyłanie danych w opiece zdrowotnej z wykorzystaniem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AURA-Care)”

Celem projektu jest optymalizacja świadczenia opieki w nowoczesnej służbie zdrowia poprzez opracowanie innowacyjnego produktu opartego na koncepcji projektowania zorientowanego na użytkownika (UCD – User Centered Design), który zrewolucjonizuje komunikację pomiędzy specjalistami i ich starszymi pacjentami, a tym samym usprawni świadczenie opieki i praktyki zawodowe.

Planowanym efektem realizacji tego projektu będzie system składający się z trzech modułów popartych rezultatami badań:

  • Asystent komunikacji rzeczywistości rozszerzonej (AR – Augmented Reality): umożliwiający rozszerzenie świata fizycznego o zatwierdzone przez neuropsychologów i nałożone na niego adnotacje cyfrowe, ułatwiające zrozumienie podczas wideorozmów. Usługa zdalnej pomocy AR umożliwi starszym osobom interakcję audio/wideo z opiekunami i pozwoli im wskazać problem za pomocą kamery.
  • Moduł symulacji 360°: oferuje wciągające, pozbawione ryzyka i opłacalne narzędzie do uczenia się/oceny przez doświadczenie. Usługa VR oparta jest na filmach 360°, które umożliwią opiekunom przeprowadzenie profesjonalnego szkolenia z wykorzystaniem usługi.
  • Spersonalizowana usługa strumieniowego przesyłania danych online: wspierająca eksplorację danych i podejmowanie decyzji poprzez wizualizacje danych i infografiki. Jest to usługa monitorowania danych, która będzie zbierać dane z urządzeń do noszenia i przedstawiać je opiekunom.

Wartość projektu dla partnera polskiego: 856 311,00 zł

Wartość dofinansowania dla partnera polskiego: 599 417,70 zł