» » » Wykorzystaj oświetlenie Luminea w terapii, edukacji – od czego zacząć?

Wykorzystaj oświetlenie Luminea w terapii, edukacji – od czego zacząć?

w kategorii: Baza wiedzy | 0

Oświetlenie wykorzystywane w Sali Doświadczania Świata jeszcze nigdy nie miało tak wszechstronnego zastosowania oraz nie było tak przyjazne dla użytkownika. Przedstawiamy grupę urządzeń świetlnych systemu Luminea, które zapewniają wiele możliwości wykorzystania w terapii, edukacji oraz podczas relaksacji.

Elementami takimi jak: kolumna świetlna, światłowody, basen z piłeczkami, gwiezdne niebo, świetlny dywan oraz różnego rodzaju lampami można sterować na wiele sposobów. Dzięki temu użytkownik ma znacznie większe możliwości interakcji, a terapeuta szerszy zakres możliwości oddziaływań.

Przejmij kontrolę!

System Luminea pozwala użytkownikowi samodzielnie sterować oświetleniem, za pomocą urządzenia, które preferuje. Dzięki temu użytkownik nie tylko patrzy i czuje, ale także działa, doświadcza, uczy się, bawi.

  • Włącz tryb automatyczny i ciesz się tańcem kolorów;
  • Zostań liderem światła, zmieniając kolory za pomocą pojedynczego przełącznika;
  • Użyj pilota z 6 przyciskami, aby zmienić światło po naciśnięciu wybranego przycisku;
  • Rzuć kostką, skacz po macie i zmieniaj kolory jednocześnie zażywając ruchu;
  • Wreszcie, skorzystaj z aplikacji Luminea.

Odkryj możliwości aplikacji Luminea

Pobierz aplikację Luminea i zacznij jej używać – takie to proste! Aplikacja Luminea jest prosta w użyciu i współpracuje ze wszystkimi urządzeniami świetlnymi Luminea. Zawiera wiele gier i aktywności. Można również tworzyć własne, spersonalizowane aktywności. Aplikacja pozwala sterować światłem za pomocą obrazu lub obrazu połączonego z muzyką. Po dotknięciu czerwonego obszaru na zdjęciu urządzenia świetlne zmienią kolor na czerwony.

Stwórz własną przestrzeń krok po kroku

Wszystkie urządzenia są ze sobą kompatybilne. Możesz zacząć od jednego urządzenia, takiego jak na przykład Planeta Luminea i stopniowo dodawać inne elementy, aby uzyskać wielowymiarową, w pełni wciągającą przestrzeń, w której możliwości oddziaływań terapeutycznych są nieograniczone.

Dodaj do swojej przestrzeni kolumnę świetlną oraz dowolny pilot do sterowania nią. Z czasem możesz rozbudować przestrzeń o kolejne elementy takie jak lustra odbijające obraz i powiększające przestrzeń; fotel wibrujący w rytm odtwarzanego dźwięku lub inne urządzenia świetlne Luminea. Możesz także wybrać technologię SHX i stworzyć przestrzeń Interaktywnego Systemu Doświadczania Świata o nieograniczonych możliwościach oddziaływań terapeutycznych i edukacyjnych.

Od czego zacząć?

Małe przestrzenie oddziaływań na zmysły mogą być niezwykle skuteczne we wspomaganiu rozwoju, rozwijaniu lub wspomaganiu funkcji poznawczych, stymulowaniu zmysłów czy regulacji dobrego samopoczucia. Jeśli nie posiadasz jeszcze Interaktywnego Systemu Doświadczania Świata lub dużej przestrzeni do zagospodarowania, możesz zacząć od Kącika Luminea. Kolumna świetlna i światłowody wraz z aplikacją Luminea pozwolą na stworzenie małego, interaktywnego świata i skorzystanie z jego wielu możliwości. Wszystkie elementy zestawu są bardzo proste w montażu i kompatybilne z Interaktywnym Systemem Doświadczania Świata co pozwala na rozbudowę kącika w zależności od potrzeb.

Pracuj wielowymiarowo

Korzyści jakie zapewnia system Luminea można by wymieniać wiele. Luminea pozwala przede wszystkim na oddziaływanie na zmysły poprzez bodźce regulowane w bezpieczny dla użytkownika sposób. Stymuluje poprzez to rozwój lub utrzymanie funkcji poznawczych. Rozwija samoświadomość, umiejętność podejmowania decyzji, dokonywania wyborów. Użytkownik nie tylko patrzy i czuje, ale przede wszystkim doświadcza i uczy się zależności przyczynowo-skutkowych. Ponadto Luminea pomaga w regulacji zachowań, relaksacji lub pobudzeniu użytkownika w zależności od potrzeb. Pozwala na naukę: kolorów, kształtów, pojęć. Pozwala na interakcję i komunikację, a także ozwój umiejętności społecznych.

Ze względu na tak szerokie zastosowanie, Luminea to idealne narzędzie wspierające terapię i edukację: osób z niepełnosprawnością czy deficytami różnego rodzaju; małych dzieci (jako wsparcie ich rozwoju); osób starszych; a także dla każdego kto chciałby się zrelaksować.

System Luminea zaprojektowano z myślą o zapewnieniu korzyści i dobrego samopoczucia dla każdego. W związku z tym idealnie nadaje się do stworzenia przestrzeni oddziaływań na zmysły w żłobku, przedszkolu, szkole, bibliotece, ośrodku, fundacji, stowarzyszeniu, szpitalu, placówce dla osób starszych, czy nawet w domu.

Więcej informacji

Jeśli chcieli by Państwo uzyskać szersze informacje na temat systemu Luminea lub unikalnej technologii Interaktywnego Systemu Doświadczania Świata zachęcamy do kontaktu. Przyjrzymy się Państwa potrzebom w zakresie realizowanych celów i pomożemy w wyborze odpowiednich elementów w zależności od Państwa potrzeb. Wystarczy do nas napisać isds@harpo.com.pl lub wypełnić formularz.