» » » Wsparcie komunikacji z Pacjentem

Wsparcie komunikacji z Pacjentem

w kategorii: Harpo | 0

18 maja 2012 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyło się seminarium szkoleniowe „Komunikacja alternatywna oraz wspomagająca (AAC) w pracy z pacjentami o różnym stopniu niepełnosprawności”. Prelegenci prezentowali metody , które wykorzystywane są w praktyce podczas komunikacji z osobami niemówiącymi.

Honorowym Gościem seminarium była Pani Dorothy Fraser, reprezentantka Central Coast Children’s Foundation w Europie Środkowej i Wschodniej, która podzieliła się z nami doświadczeniami z zakresu strategii AAC w służbie zdrowia.

Mieliśmy zaszczyt wysłuchać również Pana Bartosza Urbaniaka, podopiecznego Dziennego Ośrodka Terapeutycznego „Żurawinka”, który sam jest użytkownikiem alternatywnych metod komunikacji, prezentującego wykład „Radość komunikacji!” oraz terapeutów ze Społecznej Podstawowej Szkoły Specjalnej i Społecznego Gimnazjum „Zakątek”, organu prowadzącego Stowarzyszenia Na Tak w Poznaniu podczas wykładu „Wykorzystanie metod komunikacji alternatywnej – AAC w fizjoterapii osób z wieloraką niepełnosprawnością”, Panią Małgorzatę Molińską oraz Pana Jakuba Dzidowskiego.

W seminarium wzięło udział ponad 130 osób, w tym fizjoterapeuci, lekarze, pielęgniarki, pedagodzy, logopedzi oraz terapeuci mowy.

Podczas seminarium prezentowane były gotowe materiały wspierające personel medyczny w kontakcie z pacjentem, cieszące się dużym zainteresowaniem Uczestników seminarium. Zapraszamy do pobrania darmowych materiałów wspierających personel medyczny.

Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować pod adres: info@harpo.com.pl

Materiały do pobrania: