» » » Zapraszamy na warsztat „Sala Doświadczania Świata z systemem BJ SHX…”

Zapraszamy na warsztat „Sala Doświadczania Świata z systemem BJ SHX…”

w kategorii: Harpo | 0

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie „Sala Doświadczania Świata z systemem BJ SHX – nowoczesna metoda wspomagania terapii i edukacji dzieci oraz dorosłych”, który odbędzie się 27 września 2017 w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi doświadczony specjalista z Hiszpanii Borja Romero, któremu towarzyszył będzie tłumacz.
Sala Doświadczania Świata z systemem SHX to takie magiczne miejsce, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie można poczuć się jak w lesie, na statku, na morzu, odwiedzić odległe zakątki świata, skoczyć ze spadochronem, zrelaksować się przy kominku, poczuć wiejący wiatr, wybuchy, deszcz i wiele więcej…

Warsztaty z SHX

System SHX jest kolejnym krokiem w rozwoju koncepcji Sal Doświadczania Świata. Dzięki oprogramowaniu Sensory SHX można tworzyć ciekawe aktywności, co pozwala na doświadczanie wielu różnorodnych bodźców podczas gier i zabaw, tak jakby były one rzeczywistością! System SHX umożliwia podejmowanie działań edukacyjnych i terapeutycznych, dostosowanych do potrzeb oraz możliwości każdego użytkownika. Pozwala na przeżywanie całych historii: czucie, doświadczanie, zrozumienie poszczególnych bodźców i połączenie ich z wieloma motywami. uatrakcyjnienie omawianego tematu, zachęcanie do komunikacji, ćwiczenie umiejętności rozpoznawania, pamięci oraz sterowania otoczeniem. System SHX zapewnia możliwość modyfikacji bodźca w zależności od omawianego tematu czy potrzeb użytkownika. Taka przestrzeń stanowi idealne miejsce dla osób z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, z zaburzeniami widzenia, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, dla dzieci z problemami w uczeniu się, z nadpobudliwością psychoruchową, dla osób z potrzebą AAC. Poza tym oddziaływanie otoczenia Sal Doświadczania Świata sprzyja nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale także dzieciom w normie intelektualnej i osobom starszym.

Spotkanie przeznaczone jest dla terapeutów, pedagogów specjalnych, logopedów, psychologów , nauczycieli przedszkoli, szkół specjalnych, rehabilitantów, fizjoterapeutów, opiekunów, asystentów osób z niepełnosprawnością i osób starszych oraz wszystkich pracujących z osobami z różnego rodzaju zaburzeniami, którzy chcą poznać nowoczesną metodę pracy w Sali Doświadczania Świata opartą o system SHX.

Warsztat odbędzie się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Sali Doświadczania Świata z systemem BJ SHX i podzielony będzie na część teoretyczną oraz praktyczną. Podczas pierwszej części omówione zostaną poszczególne elementy systemu SHX, a także sposób planowania i doboru poszczególnych jednostek tworzących przestrzeń Sali Doświadczania Świata. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą możliwości zastosowania oraz korzyści jakie może przynieść zastosowanie systemu BJ SHX w terapii oraz edukacji osób z różnymi zaburzeniami. Natomiast druga część warsztatu przeznaczona będzie na praktyczne działanie, podczas którego uczestnicy będą mogli poczuć, doświadczyć, eksplorować oraz relaksować się w Sali Doświadczania Świata.

Koszt udziału w warsztacie to 90 zł przy zgłoszeniu do 30 sierpnia oraz 150 zł przy zgłoszeniu po tym terminie. Osobom należącym do Klubu Harpo przysługuje 50% zniżki.

Uczestnicy otrzymają certyfikat udziału w szkoleniu oraz 5% rabatu na zakup systemu SHX w ciągu roku od daty szkolenia.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 10-09.2017 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 61 853 14 25 lub mailowy: shx@harpo.com.pl

Wypełnij poniższy formularz, aby się zarejestrować:

    Sposób płatności
    PrzelewKarta kredytowa/debetowa