» » » Testy laboratoryjne AURA-Care

Testy laboratoryjne AURA-Care

w kategorii: Harpo | 0

Zgodnie z założeniami projektu, 18 marca 2024 roku przeprowadziliśmy testy laboratoryjne funkcjonalnego prototypu systemu AURA-Care.

Spotkanie odbyło się w formie żywego laboratorium (living lab). Podczas spotkania przedstawiciele firmy Harpo mieli możliwość zaprezentowania systemu wszystkim grupom użytkowników: specjalistom z zakresu opieki medycznej, osobom starszym i członkom ich rodzin, a także użytkownikom komercyjnym.

W czasie spotkania zostały zaprezentowane funkcjonalności i zasady działania: portalu internetowego AURA-Care, aplikacji z trzema modułami (Komunikacja AR, Szkolenia VR i Przesyłanie danych pacjentów) oraz urządzeń (czujników) mierzących określone parametry życiowe osób starszych.

 

Pomimo obaw jak zostanie odebrany pierwszy funkcjonalny prototyp systemu AURA-Care, udało się zaprezentować wszystkie usługi zgodnie z planem i oczekiwaniami.

Było to możliwe dzięki współpracy i pozytywnemu zaangażowaniu naszego Partnera, z którym współpracujemy od początku projektu i dzięki któremu mamy możliwość sprawdzania teorii w praktyce. Mowa tu o Fundacji Dom Hospicyjny – Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w badania – Pracownikom oraz Podopiecznym placówki – za wsparcie, przyjazną atmosferę, a przede wszystkim za poświecony czas dla naszego projektu, cenne uwagi i sugestie. Każdy etap badań w Hospicjum kończymy szeregiem cennych uwag o systemie, dzięki czemu mamy możliwość wprowadzania istotnych z punktu widzenia praktycznego zmian. Dzięki temu opracowany produkt będzie odpowiedzią na faktyczne potrzeby, a nie tylko założenia techniczne partnerów projektu.

Kolejną fazę testów planujemy rozpocząć już w maju 2024. Wówczas wszyscy użytkownicy będą mogli testować system AURA-Care w pełni przez okres około 5 miesięcy.

Zapraszamy do śledzenia postępów projektu. Więcej informacji na https://www.aura-care.eu/.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Eureka Eurostars 3, Call 1 2021.