» » » Nowości dla niewidomych i słabowidzących 2011

Nowości dla niewidomych i słabowidzących 2011

w kategorii: Harpo | 0

Przedstawiamy nowości, które szczególnie rekomendujemy w sezonie 2011:

iZoom

iZoom
iZoom to oprogramowanie udźwiękawiające oraz powiększające umożliwiające zmianę różnych aspektów ekranu takich jak wygląd, rozmiar czcionki, tła, wskaźnika myszy, aby uprościć obsługę komputera osobom słabowidzącym. Szczególnie polecany z uwagi na atrakcyjny stosunek ceny do funkcjonalności. Polecane osobom słabowidzącym i bardzo słabowidzącym.
Esys 40
Esys 40 to bezprzewodowa linijka brajlowska wyposażona w klawiaturę brajlowską. To wielofunkcyjne urządzenie wykorzystuje technologię Bluetooth aby łączyć się z komputerem, palmtopem i telefonem komórkowym. W Esys dostępnych jest szereg aplikacji dzięki którym może być wykorzystany np. jako notatnik, kalkulator, budzik, i terminarz.
*Dostępna również wersja Esys 80

Esys 40

Braille Labeler

Braille Laberer BL-1000
Drukarka etykiet brajlowskich.
Braille Labeler BL-1000 pozwala na wykonywanie etykiet brajlowskich na specjalnych samoprzylepnych rolkach. Za jego pomocą można przygotować krótkie informacje w alfabecie Braille’a i nakleić na prawie każdej powierzchni (nie zakrywając istniejącej już grafiki).
Prisma HD
Znany i ceniony powiększalnik Prisma jest teraz dostępny w wysokiej jakości HD, gwarantując najwyższą jakość wyświetlanego obrazu.
Wystarczy podłączyć Prismę pod domowy zestaw TV HD aby cieszyć się bogatym, żywym i wyraźnym obrazem w powiększeniu.

Prisma HD

Mezzo

Mezzo
Mezzo jest składanym powiększalnikiem ekranowym z 13,3” ciekłokrystalicznym monitorem. Zastosowana zaawansowana technologia HD ( High-Definition ) gwarantuje wysoką rozdzielczość wyświetlanych zdjęć lub innych obrazów. To unikalne urządzenie może być wykorzystywane w domu, szkole czy w pracy.
Camera Mouse
To niewielka i funkcjonalna lupa elektroniczna, wyglądem przypominająca mysz komputerową, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób słabowidzących. Współpracuje z dowolnym telewizorem i jest prosta w obsłudze.
Camera Mouse występuje w wersji przewodowej i bezprzewodowej.

Camera Mouse

Topolino Smart

Topolino Smart
Topolino Smart jest powiększalnikiem pokazującym obraz w jakości fullHD. Może być używany w połączeniu z laptopem/komputerem stacjonarnym dzięki łączu USB lub bezpośrednio z monitorem, łącząc się z nim przez port VGA.
Transformer
Transformer jest jednym z najbardziej elastycznych i funkcjonalnych powiększalników do czytania i pisania w dowolnym powiększeniu i odległości. Po podłączeniu do komputera Transformer za pomocą obrotowej kamery umożliwi nam obejrzenie w powiększeniu obrazów w wysokiej jakości.

Transformer

Quicklook 2GO

Quicklook 2GO
Quicklook 2GO posiada tylko 3 przyciski funkcyjne: powiększanie/pomniejszanie, tryb i zamrażanie obrazu, w pełni zintegrowany 4,3” wysokiej jakości wyświetlacz i dwie 2-megapikselowe kamery zapewniające niezrównaną jakość obrazu. Quicklook 2GO polecany jest osobom, które chcą korzystać z zaawansowanej technologii użytkując produkt łatwy w obsłudze.
SmartView Pocket
SmartView Pocket jest lekką i kieszonkową lupą elektroniczną, która pomoże Ci zobaczyć to co trudno dostrzec. Jej zaletami są: regulowane powiększenie od 3 do 10 razy, niewielka waga ok. 140 gr, nowoczesny wygląd oraz wysokiej jakości 3,6 calowy wyświetlacz TFT. Lupa posiada gniazdo S-Video, dzięki któremu można podłączyć urządzenie do telewizora i obejrzeć obraz na większej powierzchni.

SmartView Pocket

SmartView Versa

SmartView Versa
SmartView Versa to lekka, przenośna lupa elektroniczna z dużym 4.3’ wyświetlaczem LCD, z możliwością regulacji powiększenia do 15x. Ponadto można ją podłączyć do TV, dzięki czemu obraz może być oglądany na większym ekranie. Posiada składaną rączkę zapewniającą wygodę podczas czytania oraz specjalną podstawkę ułatwiającą pisanie.
Dostępna również wersja rozbudowana SmartView Versa +; posiada • funkcje multimedialne: odtwarzacz mp3, video, dyktafon oraz możliwość zapisywania na wymiennej karcie pamięci SD.
miniMAX
miniMAX jest lekką i małą lupą elektroniczną. Wyjątkowo prosta w użyciu, obsługiwana trzema przyciskami, będzie doskonałym towarzyszem osób korzystających z powiększania na co dzień.

MiniMax

Maggie

Maggie
Jest cienką lupą elektroniczną wielkości karty kredytowej. Ze względu na małe rozmiary można swobodnie korzystać z niej w każdym miejscu, gdyż jest bardziej dyskretna niż standardowe powiększalniki.
Dostępna również wersja Maggie MD (dodatkowo funkcja podświetlenia oglądanego obrazu).
Trekker Breeze
Mówiąca nawigacja GPS zaprojektowana z uwzględnieniem potrzeb osób niewidomych. Zapewnia informacje głosowe o aktualnym miejscu pobytu użytkownika oraz o trasie jaką użytkownik ma zamiar przebyć. Pozwala na zapisanie wielu tras.

Trekker Breeze

Duxburry Braille Translator

Duxburry Braille Translator
Najbardziej elastyczne i funkcjonalne oprogramowanie dostosowane do potrzeb osób niewidomych. Zapewnia dostęp do szerokiej liczby jezyków i form graficznych (między innymi zapisów matematycznych i nutowych) oraz obsługuje wiele drukarek brajlowskich.
PenFriend
Za pomocą PenFrienda w prosty sposób możesz przygotować notatkę głosową i przypisać ją do etykiet dostarczanych w postaci naklejek magnetycznych. Naklejki możesz umieścić na przedmiotach codziennego użytku tj. produkty spożywcze, książki, leki, kosmetyki i itp.

PenFriend