» » » Bezpłatne warsztaty AAC

Bezpłatne warsztaty AAC

w kategorii: Harpo | 0

Zapraszamy Rodziców, Opiekunów i Terapeutów osób niemówiących na bezpłatne warsztaty umożliwiające poznanie urządzeń i programów wspierających komunikację

24 października w godzinach 10.00-17.00, WCIES – Warszawa, ul. Stara 4

Komunikacja jest siłą i potrzebą każdego człowieka.

Bez niej aktywność, edukacja i rozwój społeczny są bardzo utrudnione. Kiedy spotykamy osobę niemówiącą lub której mowa nie jest zrozumiała, priorytetem staje się znalezienie efektywnego sposobu porozumiewania się. Symbole, zdjęcia, tablice i książki komunikacyjne, komunikatory, syntezator mowy są niezbędne. A co gdyby wszystko to zamknąć w lekkim, nowoczesnym urządzeniu, które dziecko może mieć zawsze przy sobie? I dodać dźwięk, wyraźny i słyszalny na szkolnym korytarzu i w parku, praktycznie nieograniczoną ilość edytowalnych plansz, ułatwienia w dostępie do Internetu i innych programów, a także wsparcie w sterowaniu otoczeniem? Wtedy zaczyna się przygoda z komunikacją w pełnym tego słowa znaczeniu!

Warsztaty poprowadzi Neil Hansen z firmy Sensory Software, który z chęcią podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem i wprowadzi w praktyczne aspekty korzystania z poniższych rozwiązań:

GRID 2: oprogramowanie wspierające komunikację alternatywną działające na systemie Windows, które posiada funkcje dedykowane również systemowi Windows 8, a więc doskonale sprawdza się na tabletach z tym systemem, zawiera syntezator mowy, kilkaset gotowych plansz, możliwość ich edycji, zestaw symboli WLS, ułatwienia dostępu do Internetu oraz specjalne funkcje wspomagające sterowanie otoczeniem. Program Grid 2 przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci z różną niepełnosprawnością, np.: spektrum autyzmu, mózgowe porażenie dziecięce, choroby neurodegeneracyjne, uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego po wypadkach czy udarach.

Grid 2 pozwala na komunikację za pomocą symboli lub własnych zdjęć czy obrazów, jest niewyczerpalnym źródłem pomocy w komunikacji alternatywnej. Daje dostęp do komputera z pomocą bardzo różnych urządzeń (np. przycisków, joysticków). Umożliwia także dostęp do aplikacji na komputerach i tabletach.

Oprogramowanie Grid 2 zainstalowane jest na urządzeniu dostępnym na naszym rynku Grid Pad.

GRID PAD: Grid Pad jest wzmocnionym tabletem z 10" wyświetlaczem, dodatkowym bezprzewodowym głośnikiem, zapewniającym doskonałą jakość dźwięku. Tablet wyposażony jest w specjalną osłonę, która razem z ekranem dotykowym wzmocnionym szkłem typu Gorilla, stanowi o wytrzymałości urządzenia. Bateria zapewnia do 10 godzin komunikacji.

GRID PLAYER: darmowa aplikacja na urządzenia firmy Apple, zawierająca gotowe zestawy plansz, których edycja jest możliwa za pomocą oprogramowania Grid 2.

Neil Hansen z Sensory Software wraz z Kasią Łuszczak z Harpo będą demonstrowali na konkretnych przykładach użycie Technologii Wspomagającej w edukacji i terapii osób z niepełnosprawnością oraz poważnymi zaburzeniami mowy lub jej brakiem.

Warsztaty pozwolą lepiej zrozumieć, w jaki s posób można pomóc osobom niepełnosprawnym, jak tworzyć dobre i efektywne plansze, jak zaplanować proces edukacji z pomocą Grid Pada wraz z oprogramowaniem Grid 2.

Zgłoszenia: https://www.harpo.com.pl/gridday